Strefa treningowa

Tablice treningowe

Tips

Blok [Zobacz wideo]

Blok jest pierwszym elementem gry w obronie. Jego celem jest przeciwdziałanie atakowi przeciwnika. Podstawową formą bloku w minisiatkówce jest blok pojedynczy. Gracze blokujący to najczęściej najwyżsi zawodnicy w zespole.

Zagrywka

Zagrywka jest działaniem, które inicjuje grę. Zawodnik wykonujący zagrywkę zachowuje pełną kontrolę nad jej wykonaniem – zarówno co do ruchu piłki, jak i ruchu swojego ciała. Zagrywka jest jedynym elementem, na który gra przeciwnika nie ma wpływu.

Przyjęcie zagrywki

Przyjęcie zagrywki jest jednym z najważniejszych elementów gry. Zadaniem przyjmujących jest skierowanie piłki do własnego rozgrywającego, w określone miejsce pod siatką, z wysoką trajektorią lotu.

Obrona

Celem obrony jest utrzymanie atakowanej piłki w grze. Zadaniem gracza broniącego jest przewidywanie działań przeciwnika. Obrona jest podstawą organizacji gry w kontrataku.

Tricks

Wystawienie

Wystawienie jest elementem gry, który decyduje o skuteczności atakującego. Zadaniem wystawiającego jest skierowanie piłki we właściwe miejsce na boisku, z odpowiednią trajektorią. Wystawiający kieruje grą zespołu. Jego rozwiązania decydują o powodzeniu podjętej akcji.

Atak

Atak jest najbardziej spektakularnym elementem gry w siatkówkę. Celem gracza atakującego jest zdobycie punktów. Wyróżniamy trzy formy ataku: zbicie, plasowanie, kiwnięcie.