O programie

IDEA

Kinder + Sport = promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci. Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób. W ciągu ośmiu lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło ok 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder + Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach, we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. W Polsce udało się stworzyć doskonałe partnerstwo, program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka.

 Dzięki wiedzy i współpracy partnerów, udaje nam się realnie tworzyć wpływać na edukację w zakresie edukacji i zdrowego stylu życia włączanie do zabawy jak największej ilości młodzieży. Nieprzypadkowo postawiliśmy na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci.

Aktualnie program rozszerzony jest o inicjatywy także w innych dyscyplinach: pływanie i żeglarstwo.

 

O TURNIEJU

Gra zespołowa, gdzie liczy się refleks, współpraca i zabawa, w której kontuzje zdarzają się rzadko a emocje cały czas – to oczywiście siatkówka. Tysiące dziewczyn i chłopców trenuje, aby pozytywnie i sportowo rywalizować w turnieju Kinder + Sport! Każda edycja zaskakuje, a w 2015 było wyjątkowo gorąco: turniej uświetnili swoją obecnością ambasadorzy programu: Piotr Gruszka i Sebastian Świderski oraz gość specjalny – Stéphane Antiga – trener i selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Najlepsi zawodnicy w towarzystwie Ambasadorów Programu będą uczestniczyć w EXPO 2015 w Mediolanie, odwiedzając pawilon Polski i specjalny pawilon Kinder + Sport. 
 

AMBASADORZY

Sebastian Świderski

Nazywają Go „Małym Rycerzem" lub „Świdrem"; my zwiemy go „Ambasadorem". Jest twarzą programu Kinder + Sport od 2007 roku, czyli od samego początku. O kim mowa? Oczywiście o Sebastianie Świderskim!
Cechy szczególne? Kocha siatkówkę… i jak przystało na Małego Rycerza, w wolnych chwilach zagłębia się w lekturze „Trylogii" Sienkiewicza.
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy w Polsce.

Urodził się 26 czerwca 1977 r. w Skwierzynie, wychowywał w Gorzowie i tam też rozpoczął swoją karierę klubową. Od początku imponował niezwykłą skocznością oraz bardzo dużą dynamiką gry.

W wieku 19 lat trafił do Stilonu Gorzów, gdzie spędził pięć lat. Wraz z drużyną sięgnął po Puchar Polski (1997) oraz dwukrotnie zajmował medalowe miejsca w lidze - brązowe (1999) i srebrne (2000).

Karierę w reprezentacji rozpoczął już w roku 1996 i do tej pory jest jednym z jej najsilniejszych punktów. W decydujących momentach potrafił swoją grą podnieść drużynę, zmotywować kolegów do twardej walki. Ta umiejętność oraz niezwykła waleczność zaskarbiły mu miłość kibiców.

Najważniejszym, jak do tej pory, osiągnięciem polskiej drużyny z Sebastianem w składzie jest zdobycie Mistrzostwa Europy Juniorów w roku 1996, a w 1997 r. Mistrzostwa Świata Juniorów.

Z równie dużymi sukcesami toczyła się jego kariera klubowa. W 2000 r. przeszedł do Mostostalu Azoty Kędzierzyn - Koźle, gdzie przez następne trzy sezony zdobył trzy Mistrzostwa Polski. Wkrótce potem znalazł się w włoskiej Serie A, w drużynie RPA Perugia. Tam również zawładnął sercami kibiców, a w sezonie 2004/2005 został uznany za najlepszego zawodnika ligi włoskiej. Ostatni klub w którym grał to Lube Banca Marche Macerata.

Po zakończeniu kariery Sebastian postanowił pozostać przy siatkówce najbliżej jak się da i został trenerem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i do 2012 ćwiczył drużynę z Kędzierzyna – Koźla. Następnie został trenerem Farta Kielce, by znowu wrócić do ZAKSY jako zastępca Daniela Castellianiego (który odwiedził nasze ostatnie finały!), w 2014 ze swoim zespołem zdobył Puchar Polski w 2014.  Sebastian aktualnie jest dyrektorem sportowym klubu, jako Ambasador jest wciąż bardzo aktywny.

Piotr Gruszka

Piotr Gruszka to jeden z tych sportowców światowego formatu, który był zawodnikiem reprezentacji kraju przez kilkanaście lat. Zaczął w 1995 roku, a potem przez 16 lat udowadniał, że należy do światowej czołówki, grał w rozgrywkach Ligi Światowej, był uczestnikiem igrzysk olimpijskich trzykrotnie i prawdopodobnie ma osobny magazyn na wszelkie wyróżnienia, medale i nagrody.

  W tych latach Piotr miał okazję grać niemal na każdej pozycji i stał się ikoną polskiej siatkówki, został też laureatem odznaczeń: Złoty Krzyż Zasługi (2006), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski 2009.

   W 2014 zdobył serca Polaków na jeszcze innym polu i wziął udział w turnieju TVN „Taniec z Gwiazdami”, gdzie jego partnerką była Nina Tyrko. Prywatnie Piotr jest mężem Aleksandry Szettel i słyną w plotkarskim światku jako wyjątkowa para miłości od pierwszego wejrzenia i miłości na całe życie. Są rodzicami małej Marysi i Juliana, którym z pewnością przekażą sportową pasję.

   Piotr zawsze wspierał edukację sportową, darzył sympatią także program Kinder + Sport. Nic dziwnego, że mamy przyjemność i zaszczyt od 2015 roku powitać Piotra jako kolejnego ambasadora programu. Do zobaczenia na zawodach!